Nautubone – A funksionon? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej

Nautubone është një preparat shumë efektiv për dhimbjet e kyçeve.  Në një mënyrë shumë inovative, lufton lloje të ndryshme të inflamacioneve dhe dhimbjeve të kyçeve. Me kalimin e moshës, kyçet tona fillojnë të humbasin lëvizshmërinë gjithnjë e më shumë. Si pasojë fillojnë të dhembin dhe marrin inflamacione të ndryshme. Megjithatë, ndërsa plakja është e pashmangshme, dhimbja e kyçeve është e pashmangshme dhe Nautubone është produkti i përsosur i dhimbjes së kyçeve për t’ju ndihmuar të shpëtoni prej tij.

Dhimbja e kyçeve: çfarë është saktësisht?

Gjunjët dhe ijet dhembin në çdo hap. Bërryli nuk mund të drejtohet më siç duhet. Rruazat e shpatullave bëhen torturë dhe dhimbja e kyçeve është stresuese. Është e zakonshme që dhimbja të vijë nga indet ose muskujt mbështetës përreth dhe jo nga vetë nyja. Fillimisht, nyja dhemb vetëm gjatë lëvizjeve të caktuara ose nën ngarkesë.

Ndërsa sëmundja përparon, pacientët përjetojnë dhimbje edhe në pushim. Dhimbjet e kyçeve nuk janë problem vetëm për të moshuarit. Pothuajse gjysma e njerëzve mbi 45 vjeç ankohen për dhimbje kyçesh. Shpesh preken më shumë se një nyje.

Shihemi

Cili është funksioni i kyçeve?

Lidhjet tona janë lidhës fleksibël midis kockave. Gjithsej 143 nyje na ofrojnë lëvizshmëri. Mjekët bëjnë dallimin midis nyjeve “të vërteta” dhe “të rreme”. 68 nyjet e lëvizshme përfshijnë nyjen e shpatullave, nyjen e bërrylit, kyçin e dorës dhe gishtat. Këmbët mund të lëvizen duke përdorur nyjet e ijeve, gjurit, kyçit të këmbës dhe gishtit të madh.

Ka lidhje të tjera kërcore rreth shtyllës kurrizore, të tilla si disqet ndërvertebrale. Megjithatë, këto nyje janë relativisht të palëvizshme në krahasim me nyjet “të vërteta”. Lidhësi përbëhet nga disa elementë. Secila prej tyre kryen një funksion shumë specifik, falë të cilit lëvizjet tona janë të buta dhe pa dhimbje. Nyja jonë më e madhe është nyja e gjurit.

Lidhjet na bëjnë fleksibël:   pa nyje nuk do të mund të lëviznim. Një lloj membrane lëngu, lëngu sinovial, siguron që sipërfaqet artikulare të rrëshqasin pa probleme mbi njëra-tjetrën. Ky lëng sinovial prodhohet nga sinoviumi i brendshëm.

Lidhjet veprojnë gjithashtu si “amortizuesit” tanë:   kërci në nyjet tona është krijuar për të zbutur dhe shpërndarë në mënyrë të barabartë presionin e kockave që vijnë në kontakt. Kërci artikular thith lëvizjet dhe goditjet e papritura.

Nyjet na japin mbështetje  , duke lejuar vetëm disa lëvizje dhe duke parandaluar të tjerat. Ata mbështesin ligamentet e kyçeve, muskujt dhe pjesët e kapsulave (të përbashkëta).

Si është dhimbja e kyçeve?

Dhimbja në nyjet e gjurit dhe ijeve është veçanërisht e zakonshme. Në fund të fundit, ato mbajnë peshën e trupit dhe kanë një nga diapazoni më të madh të lëvizjes. Por të gjitha nyjet e tjera mund të dëmtojnë gjithashtu, si nyjet e gishtërinjve, gishtat e mëdhenj të këmbëve ose nyjet e shpatullave dhe kyçeve të këmbës.

Mjekët dallojnë tre lloje të dhimbjes së kyçeve:

 • Dhimbje akute të kyçeve: Dhimbja  akute e kyçeve shfaqet brenda disa minutave ose orëve.
 • Dhimbje subakute të kyçeve: Dhimbja  subakute e kyçeve ndodh gjatë një periudhe prej disa ditësh.
 • Dhimbje kronike të kyçeve : Dhimbja  kronike e kyçeve zgjat me javë, muaj ose vite.

Dhimbjet që rrezatojnë nga kyçet dhe ankesat që migrojnë nga një kyç në tjetrin quhen gjithashtu ankesa “reumatike”. Sepse termi “reumatizëm” vjen nga fjala greke për “rrjedh”.

Cilat janë shkaqet e dhimbjes së kyçeve?

Dhimbja e kyçeve mund të ketë shkaqe të ndryshme; Më të zakonshmet janë inflamacioni, konsumimi ose mbingarkesa. Predispozita trashëgimore, mosha, obeziteti, mungesa e stërvitjes, ngarkesa jonormale ose e tepruar janë faktorë të rëndësishëm rreziku për sëmundjet e dhimbshme të kyçeve.

Sëmundjet që shfaqen në sistemin muskuloskeletor dhe që shoqërohen pothuajse gjithmonë me dhimbje, përmblidhen nën termin e përgjithshëm “sëmundje reumatizmale”. Janë përshkruar më shumë se 100 sëmundje të ndryshme reumatizmale. Sëmundjet më të zakonshme të dhimbshme të kyçeve përfshijnë:

 • artroza  (konsumimi i kyçeve)
 • Artriti  (artriti)
 • sëmundjet metabolike, duke përfshirë B. Përdhes
 • Sëmundjet e kyçeve të lidhura me infeksionet, të tilla si ethet reumatizmale.
Shihemi

Nautubone – çfarë është dhe si funksionon

Ne përmendëm në paragrafin e mëparshëm se Nautubone është në të vërtetë një përgatitje për dhimbjet e kyçeve. Megjithatë, është shumë më tepër se një përgatitje e zakonshme që mund t’ju lehtësojë dhimbjen. Gjegjësisht, mund të veprojë edhe në mënyrë parandaluese, falë së cilës dhimbjet nuk shfaqen fare.

Kjo është arsyeja pse Nautubone për dhimbje të kyçeve funksionon mirë në shumë fusha të ndryshme. Mund të ndihmojë në luftimin e dhimbjeve të kyçeve dhe shpinës, spazmave të muskujve, artritit, dhimbjes së nervit shiatik ose ndonjë dëmtimi sportiv. Ky problem është një nga problemet më të shpeshta me të cilat përballen të gjitha brezat, është thjesht i pashmangshëm, por me Nautubone kjo dhimbje mund të menaxhohet. Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të përmendim është se qetësuesi i dhimbjes Nautubone në fakt ka veti të mahnitshme për të hequr qafe dhimbjen njëherë e përgjithmonë. Kështu, duke e përdorur shpesh këtë medikament, nuk do të keni më asnjë problem me dhimbje kyçesh apo shpine.

Shumë përdorues në mbarë botën e kanë provuar këtë ilaç kinez për dhimbjet e kyçeve shumë kohë përpara jush. Ata kanë vetëm fjalë lavdërimi për këtë përgatitje për dhimbje të kyçeve dhe mund ta shihni vetë duke vizituar një nga forumet e Nautubone, ku mund të lexoni përvojat e Nautubone dhe komentet e Nautubone nga përdorues të ndryshëm në mbarë botën. Meqenëse ky preparat për dhimbjet e kyçeve është në fakt një ilaç kinez, do të lexoni përvojat e Nautube të njerëzve nga pjesë të ndryshme të globit.

Përparësitë e përdorimit:

 • Largon dhimbjet e kyçeve
 • Ka një efekt parandalues ​​analgjezik dhe anti-inflamator
 • Lehtëson dhimbjet e muskujve
 • Ndihmon me dhimbje të nervit shiatik
 • Ndihmon me artritin.

Nautubone – përbërësit

Nautubone është një ilaç tërësisht natyral për dhimbjet e kyçeve. Përbërja e tij përfshin vetëm përbërës organikë të zgjedhur posaçërisht, që janë përdorur në mjekësinë kineze për shekuj me radhë për të zgjidhur probleme të tilla. Disa nga këta përbërës mund të mos duken të njohur, por kjo ndodh vetëm sepse rriten në Azi dhe janë shumë të rrallë në Evropë. Ju sigurojmë se Nautubone për dhimbje kyçesh është tërësisht organike dhe si e tillë nuk shkakton asnjë reaksion alergjik. Megjithatë, për efektet anësore do të flasim pak më vonë, tani është koha të merremi me përbërësit dhe të shpjegojmë se si funksionojnë.

Gjegjësisht, ju mund të shihni të gjithë listën e përbërësve më poshtë. Ne nuk do të veçojmë secilin veç e veç, por do të flasim për to në tërësi pasi ato ende përbëjnë këtë ilaç të mrekullueshëm Nautubone. Domethënë, të gjitha këto ekstrakte dhe të gjitha këto vajra individualisht nuk kanë asnjë efekt në dhimbjet e kyçeve. Mirëpo, kur i bashkojmë në një përgatitje dhe e sulmojmë dhimbjen me forcën e kyçeve, ajo qetësohet menjëherë. Prandaj mund të thuhet me siguri se sekreti i ilaçit Nautubone qëndron në përbërësit e tij natyralë!

Një listë e përbërësve:

 • Ekstrakti Symphytum officinale
 • Vaji i Pelargonium Graeolens
 • Vaj trëndafili Prelargoinium
 • Vaj Salvia Sclarea
 • vaj Anthemis nobilis .

Nautubone – si ta përdorni

Ky qetësues i dhimbjeve të kyçeve është shumë i lehtë për t’u përdorur. Përkatësisht, Nautubone është në fakt një lloj kremi dhe vjen në një tub të madh të mbyllur. Para se të aplikoni në trup, është shumë e rëndësishme që të lani dhe thani plotësisht vendin e lënduar. Është jashtëzakonisht e rëndësishme të hiqni të gjitha llojet e papastërtive në mënyrë që preparati për qetësimin e dhimbjeve Nautubone të funksionojë sa më shpejt dhe sa më mirë të jetë e mundur. Dhe kur ta bëni, do t’ju duhet të masazhoni butësisht zonën e dhimbshme. Më pas merrni një sasi të madhe qetësuesi dhimbjesh Nautubone dhe fërkojeni në vendin e lënduar.

Do t’ju duhet të lini qetësuesin e dhimbjeve Nautubone për disa minuta dhe më pas ta lani. Ky qetësues i dhimbjeve të kyçeve nuk është krijuar për t’u zhytur plotësisht në lëkurë, por duhet të shpëlahet tërësisht pas përdorimit.

Për shkak të kohëzgjatjes dhe kohëzgjatjes së trajtimit, rekomandohet përdorimi i Nautubone për dhimbje kyçesh dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Ky preparat përdoret vetëm kur ndjehet dhimbje dhe nuk ka kufizime kohore specifike. Me fjalë të tjera, ju mund ta përdorni atë sa herë që ndjeni nevojën.

Shihemi

Nautubone – komente – përvoja – forum

“ Unë vij nga fshati dhe punoj çdo ditë në fshat. Kjo shpesh nënkupton mbajtjen e ngarkesave të rënda, punën me mjete të ndryshme etj. Unë jam tashmë një burrë në moshë të mesme, kështu që është normale që të ndjej dhimbje në kyçet e mia. Megjithatë, pas një dite të gjatë dhe të vështirë, shpesh ndodh që këto dhimbje të bëhen të padurueshme. Vajza ime lexoi për këtë Nautubone për dhimbje kyçesh në disa faqe të forumit të Nautubone. Ajo më tha se kishte lexuar vetëm përvoja pozitive me Nautubone dhe komente nga përdoruesit e Nautubone, kështu që më tha ta provoja. Unë do të jem mirënjohës për këtë përgatitje gjatë gjithë jetës sime, sepse tani mund të jetoj një jetë normale pa dhimbje kyçesh apo shpine”.

Nautubone – çmimi – ku të blini 

Për sa i përket këtij ilaçi kundër dhimbjeve të kyçeve dhe ku ta blini, do t’ju kursejmë kohë dhe do t’ju themi se nuk ka nevojë të kërkoni në dyqanet e Amazon ose të kërkoni çmimin e tij në farmaci sepse Nautubone për dhimbjet e kyçeve nuk shitet atje. Dhe nëse e hasni diku tjetër përveç në faqen zyrtare të markës, dijeni se është thjesht një mashtrim. Nautubone përpiqet të ruajë origjinalitetin e saj, kjo është arsyeja pse ky ilaç mund të gjendet dhe blihet vetëm në një vend – në faqen zyrtare të markës.

Kur bëhet fjalë për procesin e porositjes, procesi i kërkimit është më se i thjeshtë. Tani që e dini se nuk do ta gjeni këtë ilaç kundër dhimbjeve të kyçeve në Amazon ose në barnatore, gjithçka do të jetë më e lehtë. Domethënë, së pari duhet të vizitoni këtë faqe zyrtare të Nautubone për të filluar procesin e blerjes. Pasi ta keni bërë këtë, do t’ju duhet të plotësoni formularin e porosisë me detajet dhe adresën tuaj bazë. Kur ta bëni këtë, do të merrni një telefonatë nga një prej operatorëve në detyrë, i cili do t’ju udhëheqë në të gjitha fazat e mëtejshme të vendosjes së porosisë. Atëherë ky ilaç kundër dhimbjeve të kyçeve do të jetë në majë të gishtave në vetëm pak ditë.

1 thought on “Nautubone – A funksionon? Opinionet Negative, Forum, Farmaci, Çmimi, Ku të Blej”

Leave a Comment