O Caps – негативни мислења, форум, аптека, цена, каде да се купи, форум

O Caps е висококвалитетен додаток  базиран на билки и природни екстракти за здравјето на вашите очи. Тоа е иновативен производ за превенција од разни очни болести како што се  сувост  , заматен вид, често црвенило и печење,  замор  и отекување  на очните капаци  .

Исто така, ефикасно ги спречува можните абразии на површината на окото, ја спречува појавата на болести (како конјунктивитис и јачмен) и секојдневно ги штити очите од временските услови и загадувањето.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

Разбирање на проблеми со видот – симптоми

Кратковидост  :  заматен  вид  што се влошува кога гледате во далечни објекти. Вашиот доктор ќе го нарече ова  миопија  . Може да имате многу добар близок  вид .

Далековидост  :  заматен  вид  кога гледате предмети одблиску. Блиските и далечните објекти може да изгледаат нејасни. Лекарот ќе каже дека имате  далекувидост  .

Астигматизам  :  Можеби имате заматен или  двоен вид  на кое било растојание. Можете исто така да бидете  кратковид  или далекувид.

Одлепување на мрежницата   :  Ќе забележите ненадеен почеток на трепкачки светла, често во комбинација со црни  флотатори  во вашето  видно поле  . Нема да боли, но на почетокот може да видите темен превез или превез што блокира дел од вашиот  вид  . Покријте го едното  око  , а потоа и другото и споредете го видот на секое око. Важно е веднаш да го посетите вашиот лекар ако забележите некој од овие симптоми

Далтонизам  :  Имате проблеми со нијансите или интензитетот на боите. Бидејќи се е до перцепцијата, можеби нема да знаете дека има проблем додека вашиот лекар не го открие. Овој генетски дефект главно ги погодува мажите.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

O Caps

Ноќно слепило  :  Тешко е да се видат предмети на слаба светлина.

Катаракта  :  Бидејќи тие се развиваат бавно, првиот симптом може да биде проблеми со  очен преглед  пред да ја обновите возачката дозвола. Или вашиот лекар може да го забележи за време на рутински  очен преглед  . Симптомите вклучуваат:

 • Заматен вид, кој може да биде полош при силна светлина
 • Лош ноќен вид, особено при возење; проблеми со гледање сообраќај, детали или предмети (особено патни знаци)
 • Заслепувачки или непријатен отсјај од фаровите на автомобилот или силна сончева светлина
 • Потребна е посилна светлина за читање
 • Боите изгледаат избледени или жолти
 • Двоен или троен вид (слики се преклопуваат) само на едното  око
 • Нормално темната зеница изгледа млечно бела или непроѕирна (напредни случаи)
 • Болно  воспаление  и притисок во  окото  (многу напреднат)

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

Страбизам  :  Вашите очи  не се движат како што треба. Двете очи или само едното може да се прекрстат навнатре или нанадвор. Детето кое го има може  често да трие едно или двете очи. Тие, исто така, можеа да кривогледаат, да ја наведнат главата или да го затворат едното око за да видат подобро.

Глауком  : Симптомите може да зависат од типот на  глауком  :

 • Хроничен  глауком со отворен агол: Нема симптоми додека не предизвика сериозно оштетување на окото.
 • Акутен  глауком  : ненадеен почеток на силна, мачна  болка во очите  ,  главоболки  , заматен вид,  виножито ореоли  околу светлата, црвени очи,  гадење  и  повраќање  . Ова е итен медицински случај.
 • Секундарен глауком: Овој тип е резултат на траума,  воспаление  , лекови,  катаракта  или  дијабетес  . Вашите симптоми ќе бидат поврзани со причината.
 • Вроден глауком: Овој тип ги погодува доенчињата. Ќе забележите насолзени или заматени очи, невообичаена чувствителност на светлина и зголемени рожници. Може да влијае на едното или двете очи.

Макуларна дегенерација  :

 • Слаб или брановиден вид, особено при читање. Правите линии често изгледаат криво.
 • Постепено, безболно губење на прецизниот централен вид.
 • Празни точки во централното видно поле.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

Состојки O caps: 

Капсулите O Caps се состојат само од органски состојки. Ги користи првенствено својствата на куркумата, која е богата со активни состојки.

 • Куркума  : Според различни научни студии, куркумата е моќен сојузник во борбата против  оштетувањето на оптичкиот нерв  и прекумерното губење на клетките на мрежницата одговорни за прогресивно губење на видот. Овој зачин има силни антиоксидантни и детоксикациски својства, го штити органот за вид со намалување на  оксидативниот стрес  на клетките лоцирани на ткивото на мрежницата. Поради овие причини, експертите ја препорачуваат неговата употреба на пациенти кои страдаат од  дијабетична ретинопатија  . Всушност, високата гликоза во крвта паралелно го зголемува оксидативниот стрес, што доведува до смрт на клетките кои го сочинуваат пигментниот слој на мрежницата.
 • Колаген  : ја тонизира и ја зајакнува структурата на окото,  ја стимулира микроциркулацијата  и ја намалува кршливоста на капиларите.
 • Магнезиум  : Исхраната богата со магнезиум е важна за намалување на ризикот од развој на очни болести како хипертензија  и  глауком. Всушност, како и хлоридот, магнезиумот ја зајакнува мрежницата и се спротивставува на проблемите со видот, како што се непријатност со светлосни промени,  нервни грчеви  и  грчеви на очните мускули  (одговорни за таканареченото „танцувачко око“).
 • Алое Вера  : има силно антиинфламаторно дејство,  го намалува интраокуларниот притисок  и го зголемува директното снабдување со крв во мрежницата. Ова го нормализира процесот на рефракција на кристално ниво.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

O Caps

O Caps – Како функционира?

Капсулите O Caps  интервенираат кај очните болести, ефикасно враќајќи го видот и подобрувајќи го неговиот квалитет. Благодарение на  мешавината од природни активни состојки,  ја зајакнува мрежницата, ја смирува болката и иритацијата на очите и постепено го намалува воспалението додека не се елиминира.

Дополнително, кога се зема во редовни циклуси,  O Caps има важен превентивен ефект  , стимулирајќи ги нервните синапси и регулирајќи го внатрешниот притисок во очното јаболко. Ги спречува појавите на окуларна хипертензија и значително го намалува ризикот од дегенеративни заболувања на очите (како глауком и катаракта).

Што мислат експертите:  

Клиничките студии се јасни во оваа точка: од 45.000 волонтери,  видот е обновен во 98% од случаите  . Во 9 од 10 случаи, резултатот е дури и долготраен. Многу професионалци сметаат дека O Caps е добра алтернатива на очилата и контактните леќи.

Функционирањето на очите не се влошува со текот на времето, напротив, во 99% од случаите, еден курс на терапија е доволен за ефикасно подобрување на реакцијата на очните мускули и стимулирање на циркулацијата на крвта, враќајќи го нормалниот  вид  .

Навистина, според експертите, постојаната и правилна употреба на капсулите O Caps значително ја намалува потребата од операција. Сè повеќе лекари го препорачуваат овој природен додаток  како алтернатива на лекови  , дури и за луѓе кои страдаат од одредени патологии како што се дијабетес и холестерол.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

Мислења и коментари за O Caps :

O Caps се покажа како ефикасен производ  без оглед на возраста на луѓето кои ја подлегнале оваа терапија. Ова е потврдено од прегледите на клиентите.

Габриеле (36) пишува:  „Резултатот ме воодушеви! Гледам сè толку јасно  што повторно се чувствувам како помлад ученик. Можам да гледам подобро отколку во првата година на студирање.

Повторно, Елизабета (51) пишува вака: „Не го видов ни бројот на автобусот. Што да кажам? O Caps е прекрасно! Сега можам да видам многу подобро  , дури и најмалите детали“.

Накратко, капсулите O Caps делуваат, многу задоволни клиенти силно ги препорачуваат, видот им се подобри за кратко време.

Контраиндикации:

O Caps не претставува никакви контраиндикации. Тоа не е лек  , затоа не е потребен рецепт. Бидејќи се состои само од растителни состојки (нула хемикалии и/или штетни за нашето тело)  нема никакви несакани ефекти  , ефективноста на производот е над 95%.

Не користете кај доенчиња и деца. Не може да го користат  бремени жени  . Исто така, ако доите, консултирајте се со вашиот лекар пред да го купите.

O Caps

Упатство за употреба:

Внатре во пакувањето има практично упатство, кое детално ги опишува упатствата за употреба. Општо земено, се препорачува да се земаат  1-2 O Caps t биокапсули на ден  , наутро и навечер пред оброк, со голема чаша вода. За најдобри резултати, добро е хербалниот препарат да се користи најмалку 1 месец. Препорачливо е да продолжите со редовни циклуси, на овој начин ќе уживате во вистински ефекти на среден и долг рок.

Предупредувања:

Пакувањето треба да се чува подалеку од извори на топлина и во добри услови. Не користете го производот ако е оштетен или отворен. Тоа е мешавина од билки, целосно органски, но секогаш се препорачува  да не се зема со алкохолни пијалоци  за да се избегнат негативните ефекти и да се променат резултатите. Од истите причини, секогаш е подобро да не се надминува наведената доза. Во случај на сомневање или земање одредени лекови, препорачливо е да се консултирате со вашиот матичен лекар или специјалист.

Каде да купите капсули O Caps и цена:

Единствениот начин да се купат  капсулите O Caps е од  официјалната веб-страница на компанијата  . На интернет има многу линкови каде можете да го купите овој производ, но внимавајте на измамите. Со купување директно од производителот, можете да бидете сигурни во неговата  оригиналност  .

Во моментов, O Caps не може да се најде во аптека, продавница за билки или друга стационарна продавница. Затоа, пазете се од оние производи кои се наоѓаат на Амазон или на онлајн продавниците кои имаат неверојатна сличност со брендот O Caps . Тие се само имитации. Тие може да содржат непознати, па дури и неприродни состојки.

На веб-страницата, основната цена на додатокот O Caps благодарение на  понудата од 50%  , што не се пропушта. Немате трошоци за испорака, плаќате при достава. Дополнително, со пополнување на соодветниот формулар, веднаш ќе бидете контактирани од операторот, од кој можете да добиете повеќе информации за производот и да ја потврдите нарачката.

>>>-50% Цена – Официјален сајт<<<<

Leave a Comment