Чај HyperTea – што е тоа? Осврти, Форум, Аптека, Цена

Ако имате висок крвен притисок, веројатно ќе сакате да пробате природни методи пред да се потпрете на лекови и рецепти. Добрата вест е дека чајот Hypertea  може да биде совршен партнер за намалување на крвниот притисок и кога се комбинира со правилна исхрана и вежбање. Карактеристична карактеристика на овој чај е тоа што го нормализира крвниот притисок уште од првата употреба и го намалува ризикот од мозочен и срцев удар.

Пиењето  хипертеа  може да го одржи вашето срце здраво. Се покажа дека антиоксидантот во овој чај го намалува стеснувањето и стврднувањето на артериите со инхибиција на миграцијата на мазните мускулни клетки во аортата. Hypertea чај , исто така,  им помага   со инхибиција на активноста на ензимите одговорни за кардиоваскуларни болести.

Hypertea  работи во 3 едноставни чекори:

  1. Го нормализира крвниот притисок за 6 часа благодарение на биофлавоноидите
  2. Ја враќа напнатоста и еластичноста на крвните садови по само еден третман
  3. Безбедно за сите возрасти, добро за хипертензија 1, 2 и 3 фаза

>>>>-50% Hyper Tea<<<<

Хиперчај

Висок крвен притисок

Постои причина зошто секоја посета на лекар започнува со проверка на крвниот притисок. Додека секој трет возрасен Американец има  висок крвен притисок , околу 20% од луѓето не се свесни за тоа бидејќи е во голема мера асимптоматски.

Всушност, повеќето луѓе дознаваат дека имаат висок крвен притисок за време на рутинска посета на канцеларија. 

Крвниот притисок е силата со која крвта притиска на ѕидовите на артериите додека срцето пумпа крв. Високиот крвен притисок, познат и како хипертензија, се јавува кога крвниот притисок станува премногу висок и почнува да му штети на телото. Ако не се лекува, на крајот може да го оштети вашето срце и крвните садови.

Вашиот крвен притисок се мери со два броја: Највисокиот систолен крвен притисок го мери количеството на притисок врз ѕидовите на вашите артерии додека вашето срце се собира. Понискиот дијастолен притисок го мери притисокот во артериите додека срцето мирува помеѓу отчукувањата.

Нормалниот крвен притисок е 120 mmHg / 80 mmHg или помалку. Нивото на ризик е 120-139 mmHg / 80-89 mmHg. Читањата од 140 mmHg / 90 mmHg или повисоки се дефинирани како висок крвен притисок.

>>>>-50% Hyper Tea<<<<

Хипертеа

Крвниот притисок е поврзан со други медицински проблеми. 

Високиот крвен притисок може да биде првиот знак за сериозна основна болест. Кога пациентот доаѓа со висок крвен притисок, лекарите ја проверуваат неговата урина и функцијата на бубрезите; земете електрокардиограм за да ја проверите големината на срцето; и барајте промени во белите дробови.

Стресот на крвните садови ги прави луѓето со хипертензија посклони кон  срцеви заболувања  ,  периферни васкуларни заболувања ,   срцев удар ,  мозочен удар  ,  бубрежни заболувања  и  аневризми  . Соодветно на тоа, хроничните состојби како што се  дијабетес , бубрежна болест,  апнеја при спиење  и висок холестерол го зголемуваат ризикот од развој на висок крвен притисок.

Кај некои жени, бременоста може да придонесе за висок крвен притисок, што доведува до прееклампсија. Постпарталниот крвен притисок обично се враќа во нормала во рок од шест недели. Сепак, некои жени кои имаат висок крвен притисок за време на повеќе од една бременост може да бидат изложени на поголем ризик од висок крвен притисок и други кардиоваскуларни болести како што стареат.

Некои од овие медицински проблеми, исто така, може да предизвикаат скокови на висок крвен притисок (види подолу).

>>>>-50% Hyper Tea<<<<

Како да го користите чајот од хипертеа

Чајот од хиперчај за  висок крвен притисок  се користи во 3 едноставни чекори:

  1. 1 лажичка чај прелијте со 200 мл вода и сварете го.
  2. Добиениот пијалок исцедете го.
  3. Пијте 3 пати на ден после јадење без додаден шеќер.

Мислења и прегледи на клиентите

„Сфатив дека високиот крвен притисок доведува до исхемичен мозочен удар – срцев удар – откако видов дека тоа и се случува на сестра ми. Докторите и го спасиле животот, но таа не закрепнала целосно. Кога првпат се соочив со оваа болест, веќе бев свесен за неколку трикови и знаев дека морам да барам хербални лекови. Мојот лекар, мудра жена, ми препиша хипертеа. Јас сум ѝ благодарен. Поминаа 4 години и веќе немам висок крвен притисок. Сега сум сосема здрава личност која не се плаши од срцев или мозочен удар. Грижете се за вашето здравје!“

„Имам 51 година. Пред три години во нашата болница ми дијагностицираа хипертензија. Шум на срцето и така натаму. Страдав, но не направив ништо за тоа. Пред шест месеци, според сите индикации, имав микро-шип. Потоа ме фати паника, но одби да ги земам таблетите што ми беа препишани. За среќа, најдов еден стар пријател предложен од Hypertea . Сега, како што можете да претпоставите, НИШТО не ми пречи. Мојот крвен притисок е нормален, здрав сум како одвод!“

Хипертеа

Цените на чајот од хиперчај и каде да се купи, аптека

Поради ограниченото количество на Hypertea чај,   моментално не е можно да се  купи  овој чај во аптеките. Чајот може да се нарача само преку веб-страницата на производителот и на никој друг начин. Цената на овој чај е на промоција сега, со еден клик можете да добиете 50% попуст и да нарачате оригинален Hypertea чај.

>>>>-50% Hyper Tea<<<<

Leave a Comment